Haber

Schneider Electric, Seed Ball projesiyle ağaçlandırmayı destekliyor

Schneider Electric, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlattığı “Tohum Topu” projesiyle ağaçlandırma çalışmalarına destek veriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ecording iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında Schneider Electric, tescil ettiren her kişi için Muğla bölgesinde bir tohum topunu ücretsiz olarak doğayla buluşturuyor.

ecoDrones aracılığıyla yürütülen çalışmada, tohum topları, kırsal kesimde yaşayan ve iklim krizinin etkileri nedeniyle sosyal ve ekonomik zorluklar yaşayan kadınlar tarafından hazırlanarak sürdürülebilir bir gelir kaynağı elde ediliyor.

Schneider Electric’in tohum hareketine katılmak için kampanya linki üzerinden başvuru yapmak yeterli olurken, katılımcılar istedikleri tohum türünü seçerek hiçbir ücret ödemeden tohum toplarının doğa ile buluşmasına destek oluyor. Ayrıca bu tohumların doğadaki yolculuğunu online olarak takip etme imkanına da sahip oluyorlar.

Bu çerçevede Schneider Electric, Türkiye’ye 125.000 ağaç kazandırmayı hedefliyor. Proje kapsamında kırsalda yaşayan kadınlara da bir gelir kaynağı yaratılıyor.

Schneider Electric ve ecording iş birliğiyle hayata geçirilen proje, küresel iklim değişikliğinin çevresel, ekonomik ve sosyal etkileri ile Türkiye’deki çaba için gerekli analizleri sunarken toplumsal bilinç ve farkındalığa da hizmet ediyor.

susuz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu