Haber

Rus ve ABD’li bilim insanları kanıtladı: Yaşam Dünya’ya uzaydan gelmiş olabilir

Samara Korolev Üniversitesi’nden yapılan açıklamaya göre astrofizikçiler, biyomoleküllerin yaşamın erken evrelerinde olduğunu keşfettiler. RNAVe amino asitlerMetal iyonlarının RNA’nın stabilize edilmesinde ve kopyalanmasında anahtar rol oynadığını belirledi.

Rus ve ABD’li bilim adamlarına göre Modern hücreler, iyonları zarlardan taşımak için özel proteinler kullanır, ancak bunlar o kadar büyük ve karmaşıktır ki, ilk protohücrelerin zamanında var olmaları pek mümkün değildir. Bu nedenle uzmanlar, eski hücrelerdeki iyonların uzaydaki yıldızlararası buzda oluştuğuna ve meteoritlerin eşlik ettiğine inanıyor. Dünya’ya düşen şelasyon casuslarının yardımıylaTaşınmış olabileceği sonucuna vardı.

Araştırmaya katılan uzmanlardan Samara Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. İvan Antonov Araştırmamızın bilimsel değeri, dünyada ilk kez yıldızlararası buzun analoglarından organik şelasyon casuslarının elde edilmiş olmasıdır. Birçok bilim adamına göre ilk biyolojik protohücrelerin varlığı ve gelişimi için şelasyon casusları gerekliydi. Bu elementler, metal iyonlarının hücre zarından taşınmasını sağlar, böylece RNA replikasyonunun katalizine, yani RNA bilgilerinin kopyalanmasına ve eski protohücrelerin bölünmesine katılabilirler.” söz konusu.

Çalışmanın teorik kısmı Samara Üniversitesi’nde, deneysel kısım ABD’deki Hawaii Üniversitesi’ndeBunun gerçekleştirildiğini anlatan Antonov, hesaplamaların ve deneylerin, derin uzay koşullarında yıldızlararası buzda karmaşık organik madde oluşumunun gerçekçi bir mekanizmasını gösterdiğini ve bunun, organik moleküllerin ulaşılabilir moleküler karmaşıklık düzeyine ilişkin bilgiyi temelden genişlettiğini vurguladı. uzay.

nazilliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu