Ekonomi

Mizuho, Chord Energy hisse senedi hedefini 195 dolara yükseltti, Satın Al notunu korudu

Çarşamba günü Mizuho Securities, Chord Energy Corp (NASDAQ: CHRD) için finansal görünümünü güncelledi ve şirketin hisseleri için hisse senedi fiyat hedefini yükseltti. Hedef, bir önceki rakam olan 189,00 $’dan yükselerek 195,00 $ olarak belirlenirken, firma enerji şirketi için Al notunu desteklemeye devam ediyor.

Ayarlama, Mizuho’nun projeksiyonlarını 2023 yılsonu rezervlerini, revize edilmiş tip eğrilerini ve 2024 için en son beklentileri içerecek şekilde revize etmesiyle gerçekleşti. Analizde ayrıca ERF’nin yıl ortasında tamamlanması beklenen satın alımı da hesaba katılıyor.

Satın alma, Chord Energy’nin kendi havzasındaki operasyonel ölçeğini geliştirecek, 10 milyar doları aşan piyasa değeriyle pazardaki varlığını artıracak ve finansal kaldıracı sektör ortalamasının altında tutarken ortalamanın üzerinde nakit getiri sağlama kabiliyetini destekleyecek stratejik bir hamle olarak görülüyor.

Satın almayla ilgili olumlu bakış açısına rağmen, Chord Energy’nin hisse senedi performansı benzerlerininkini yansıtmadı. Anlaşmanın duyurulmasından bu yana şirketin hisseleri, küçük ve orta ölçekli arama ve üretim (E&P) şirketlerinin hisselerinde gözlemlenen %6’lık artışa kıyasla %2’lik bir düşüş göstererek düşük performans sergiledi.

Mizuho, Chord Energy’nin stratejik girişimlerine ve büyüme potansiyeline olan güvenini yansıtan yükseltilmiş fiyat hedefinin yanı sıra Al notunu da koruyor. Firmanın hisse başına 195 dolar değer biçmesi, operasyonel ve finansal strateji güncellemelerinin ardından Chord Energy için borsada yukarı yönlü hareket beklentisini temsil ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

meramajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu