Haber

Londra’da bir Türk restoranında zehirlenen 200 kişi hastaneye kaldırıldı

İngiltere’nin başkenti Londra’nın Chingford semtindeki bir Türk restoranında düzenlenen Noel yemeğinde yaklaşık 200 kişi mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı. Sky isimli restoranda müşterilerin ilk başta yiyeceklerden zehirlendiği düşünülürken daha sonra asıl nedenin karbonmonoksit zehirlenmesi olduğu anlaşıldı.

Daily Mail’in haberine göre İngiltere’de 10 bin sağlık çalışanının greve gittiği sırada meydana gelen olayla ilgili bir hastane çalışanı, “İnsanlar restoranda yemek yerken herkes hastalanmaya başladı. yemekten zehirlendi.” Londra’da farklı hastanelerde 200 kişinin hastaneye kaldırıldığını söyleyen hastane çalışanı, “Bize gelen yaklaşık 40 hastanın hepsinde çok yüksek karbon monoksit seviyeleri tespit ettik ve hepsi aynı yılbaşı partisinden geldi.”

Türk restoranı olayla ilgili açıklama yapmazken, oksijen tüplerinin tükenme noktasına geldiği esnada hastaların gece saat 11:00’den sabah 04:00’e kadar hastaneye gitmeye devam ettiği de belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu