Haber

Atilla Taş’tan ödülü Erdoğan’ın elinden alan Yılmaz Erdoğan’a sert sözler: Otsu peynir kokulu kardeşimiz

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri geçtiğimiz gün görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda oyuncu, senarist, yönetmen ve şair Yılmaz Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü’nü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı. Şarkıcı Atilla Taş, bu duruma sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

“BİTKİ PEYNİRİ KOKUSUYLA İLGİLİ YETENEĞİMİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden ödül aldığı için Yılmaz ErdoğanStone’u Eleştirmek, ” Yılmaz Erdoğan Yağlıya tuzluya karışmazsın biliyorum. Hep soldan, halktan, haklardan bahsetsen de ben senin düzen adamı olduğunu hep biliyordum. Bundan sonra bu fotoğrafla hatırlanacaksınız. Otsu peynir kokulu kardeşimiz” dedi.

“PEYNİR” İFADESİ TEPKİLENDİ

Bu sözlerin ardından Taş eleştiri hedefi de oldu. Taş’ın Yılmaz Erdoğan için “Otlu peynir kokan kardeşimiz” sözlerini kullanması sosyal medya kullanıcılarının tepkisini çekti.

TEPKİLER SONRA BİR PAYLAŞIM DAHA YAPTI

Taş ise yansımalara dayanamayarak bir açıklama daha yaptı. Şu sözleri paylaştı: “Bazı kuş beyinler, tweetin altında Yılmaz Efendi’yi savunmuşlar, abartı yok, Cumhurbaşkanı yok, ödül falan yok. Bak kardeşim bir ülkede yüzbinlerce insan mağdur olsa bir aydın gider gider. hala ödül alıyorsa, yapılan her şeyi onaylıyor demektir, şimdi defolun!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu