Haber

Kılıçdaroğlu, CHP’nin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret etti

Kılıçdaroğlu, CHP’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 100. yıl etkinlikleri nedeniyle partisi heyetiyle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler Aslanlı Yol’dan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine gelerek mozoleye çelenk koydu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kılıçdaroğlu, parti heyetiyle birlikte Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Kitabı’nı imzaladı. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Özel Defteri’nde şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, sevgili başkan. Dün İzmir’den kurtuluşun ilan edildiği ve kuruluş ateşinin söndürüldüğü dönemde 100. yılını kutladığımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri olarak bugün buradayız. İleri, çağdaş bir toplum yaratma vizyonunuz. Millet, Cumhuriyet Halk Partisi’nin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve partimiz olarak demokrasi, sosyal adalet ve laiklik ilkelerine olan sarsılmaz bağlılığınız ve ileri görüşlülüğünüz bize ilham vermeye devam ediyor. Bunu daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. milletimizin huzur ve refahı için daha eşit, adil ve kapsayıcı bir toplum yaratmak, partimizin refahı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Sayın liderimiz, bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100. yılı. En büyük iki mirasınızdan biri olarak gördüğünüz 23 Ekim 1923 tarihli kuruluş dilekçesini imzalayan Erzincan Milletvekili Sabit Sağıroğlu ve İstanbul Milletvekili Dr. Refik Saydam huzurunuzda bulunuyor. , İzmir Milletvekili Celal Bayar, Erzurum Milletvekili Münir Hüsrev Göle, Tekirdağ Milletvekili Cemil Uybadın, Konya Milletvekili Kazım Hüsnü, İzmit Milletvekili Saffet Arıkan, Diyarbakır Milletvekili Zülfü Tiğral, partimizin genel sekreteri Recep. Peker’i ve ikinci liderimiz İsmet İnönü’yü saygı ve rahmetle anıyorum. “Aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, silah arkadaşlarınızı, aziz şehitlerimizi ve hayatını kaybeden tüm Cumhuriyet Halk Partisi mensuplarını rahmetle anıyorum.”

Kılıçdaroğlu daha sonra İsmet İnönü anıtına çelenk koydu ve orada saygı duruşunda bulundu.

gomechaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu