Haber

İYİ Parti Ankara da adayını açıkladı

ANKARA (İGFA) –İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında sürpriz bir görünüm yaparak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayına Teşkilat Lideri Buğra Kavuncu’yu, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi adayı için ise Turhan Çömez’i aday gösterdi.

İYİ Parti’nin İstanbul ve Balıkesir Büyükşehir Belediyelerini açıklamasının ardından parti genel merkezinde Ankara Büyükşehir Belediye adayı Cengiz Topel Yıldırım tanıtıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, aday tanıtım toplantısında “İsmine yakışır kardeşim” diye tanıttığı Cengiz Topel Yıldırım’ın cumhurbaşkanı adaylık teklifini kabul ettiğini belirterek, “Elbette benim için onurdur” dedi. Ankara’ya hizmet ediyorum.” “Aramıza hoş geldiniz” dedi. Akşener, “İYİ Parti’nin Ankara’yı kazanacağı, doğru belediyeciliğin uygulandığı, doğru belediyeciliğin uygulandığı bir sistemin ve tartışmanın oluşmasında yol göstereceğinize, öncü rol oynayacağınıza olan güven ve inançla sizleri sahneye davet ediyorum. 2028’de iktidara geliriz ve bunu söylediğimizde cumhurbaşkanı adayı seçilir.” söz konusu.

Daha sonra görüşlerini açıklayan Yıldırım, Cumhuriyetin 100. yılında Ankara’nın belediye başkanlığı adaylığına layık görülmesinin kendisi için “tarifsiz bir onur ve büyük bir sorumluluk” olduğunu belirterek, Ankara’daki 5 yıllık Mansur Yavaş yönetimini de eleştirdi. . “Tam bir asırdır ülkemize başkentlik yapan Ankara, mevcut potansiyelini harekete geçiremedi” diyen Yıldırım, şöyle devam etti: “Ankara durgunluğun şehri haline geldi. Ankara’ya ölüm değil hayat geldi.” Ankara’dan ayrıldı. Son 30 yıla baktığımızda Ankaramız perişan durumda. “Yaklaşık 25 yıldır enerjisini anlamsız projelerle harcayan Ankara, eski düzenine dönmek yerine tembelliğin ve ihmalin pençesine düştü. Son 5 yılda ayaklar bastı.” dedi.

sincan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu