Ekonomi

Chainlink Automation, geliştirici maliyetlerini azaltmak için Coinbase’in Base L2’sine katılıyor

SAN FRANCISCO – Blockchain endüstrisi için önemli bir atılımla Chainlink Automation, Coinbase’in Base L2 ağına entegre edildi. Bu stratejik ortaklık, geliştiricilerin işlem maliyetlerini %90’a kadar azaltacak ve blockchain geliştirmeyi daha erişilebilir ve uygun maliyetli hale getirmede değerli bir adım olacak.

Chainlink ve Coinbase arasındaki işbirliği sadece maliyetleri düşürmekle ilgili değil. Ayrıca, kendi kendini yürüten sözleşmeler olan akıllı sözleşmelerin ölçeklenebilirliğini, fikir birliği koşullarını doğrudan koda yazarak artırmayı da hedefliyor. Geliştiriciler, Chainlink Automation’ı Base L2 ağına entegre ederek artık merkezi olmayan uygulamaları (dApps) daha verimli bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için gelişmiş araçlarla donatılıyor.

Bu entegrasyonun masaya getirdiği en değerli özelliklerden biri Chainlink’in Veri Akışlarıdır. Bu akışlar, akıllı sözleşmeler için güvenilir ve kurcalanmaya karşı korumalı veriler sağlayarak, onların gerçek dünya bilgileriyle güvenli ve güvenilir bir şekilde etkileşime girmesine olanak tanır. Ek olarak ortaklık, zincirler arası birlikte çalışabilirliği teşvik ediyor; bu da farklı blockchain ağlarının iletişim kurabileceği ve bilgi paylaşabileceği anlamına geliyor. Bu, dApp’lerin çeşitli blockchain platformlarında yaygın olarak benimsenmesi ve işlevselliği açısından çok değerlidir.

Chainlink Automation’ın Coinbase’in Base L2 ağına entegrasyonu, blockchain teknolojisinin daha geniş kullanım için kolaylaştırılmasına ve Web3 alanının gelişiminin desteklenmesine yönelik devam eden çabaların bir kanıtıdır. Bu yan kuruluş, geliştiricilere daha düşük süreç maliyetleri ve gelişmiş yeteneklerle dApp’ler oluşturmaları için araçlar sağlayarak, yeni nesil merkezi olmayan uygulama ve hizmetlerin önünü açıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

ugurludag-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu