Haber

İsrail’in Gazze saldırılarında ölü sayısı 8 bin 796’ya yükseldi

– İsrail’in Gazze’ye saldırılarında can kaybı 8 bin 796’ya çıktı

GAZZE – İsrail’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 271 artarak 8 bin 796’ya ulaştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik baskınları 26 gündür devam ederken can kayıpları artıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail saldırıları sonucu son 24 saatte 271 kişinin hayatını kaybettiği, toplam can kaybının 3 bin 648’i çocuk olmak üzere 8 bin 796’ya çıktığı bildirildi. Yaralı sayısının 22 bin 219’a çıktığı bildirildi. Enkaz altında 2 bin 30 kişinin olduğu vurgulandı.

Gazze’de yabancıların geçişi ve yaralıların tahliyesi için Refah Sınır Kapısı açıldı

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi ile Mısır arasındaki Refah Sınır Kapısı, İsrail’in Mısır’daki saldırılarında yaralananların tedavisi ve yabancı vatandaşların geçişi için bugün açıldı. Mısır ambulansları Gazze tarafına giderek yaralı ve hasta Filistinlileri Mısır’a götürdü. Mısır medyasına göre şu ana kadar en az 20 Filistinli hasta ve 110 çifte vatandaşlık sahibi kişi Mısır’a giriş yaptı. Mısırlı sağlık yetkilileri, Mısır’da toplam 81 Filistinlinin tedavi göreceğini belirtti.

haber-halkapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu