Haber

Buket Aydın’dan Erdoğan sözleri! Muhalefete sert tepki

Gazeteci ve sunucu Buket Aydın, 6’lı masayı eleştiren sözleriyle gündem oldu.

Aydın, “Erdoğan düşmanlığı yapacağınız için üzerinize perde indi. FETÖ’cülerle, teröristlerle kol kola gidelim ama Erdoğan gitsin diyorsunuz. Ben buna ‘hayır’ derim. Mecbur değilim. Sayın Erdoğan’ı eleştirin. Bana nereye oy vereceğinizi nereden biliyorsunuz?” dedi.

Buket Aydın şu ifadeleri kullandı;

Zaman zaman birçok insanı linç ediyorsunuz. Yani özgür basın, demokratik toplum isteyenlerin Tayyip Erdoğan eleştirilmediği için ya da Kılıçdaroğlu’na yönelik en ufak bir eleştiri olduğu için bizi bu şekilde baskı altına almasından daha iğrenç bir şey olamaz.

ERDOĞAN’I eleştirmek ZORUNDA DEĞİLİM

Sayın Erdoğan’ı eleştirmek zorunda değilim. Kılıçdaroğlu’nu eleştirmiyorum zaten. Aslında AK Partili bile değilim. Diğer meslektaşlarım gibi ben de bu partiye oy vereceğim demiyorum. Bana nerede oy vereceğini nereden biliyorsun?

‘ERDOĞAN HDP’YE GİDİYOR”A HAYIR DİYORUM

Bu zihniyetle ülke yönetecekseniz bu işlerin altına düşersiniz. Demokrasiden anlamayan sizlersiniz. Sana hiçbir şey olmayacak. Gözlerine bir perde indi. Sayın Tayyip Erdoğan’a düşman olacağınız gözünüze perde inmiştir. Gerekirse HDP, gerekirse özerklik gelsin. FETÖ’cülerle, teröristlerle el ele verelim ama Erdoğan gitsin diyorsunuz. Ben buna hayır diyorum. buna hayır diyorum

kelkit-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu