İş

Bora Tuncer, Schneider Electric’te Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşümden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcılığına Atandı

Schneider Electric, Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Dijital Dönüşüm Kıdemli Başkan Yardımcısı misyonuna Bora Tuncer’in atandığını duyurdu.

5 Eylül itibarıyla yeni görevine başlayan Tuncer, şirketin Pasifik, Hindistan, Orta Doğu Afrika ve Güney Amerika’da yaklaşık 95 ülkeyi kapsayan uluslararası operasyon bölgesinin dijital dönüşümünden sorumlu olacak.

Mevcut iş modellerinin standartlaştırılması ve dönüştürülmesinin yanı sıra yazılım ve dijital hizmetlerin büyümesine, veri ve teknoloji destekli iş alanlarında stratejilerin belirlenmesine ve bunların bölgede uygulanmasına liderlik edecek Tuncer, çalışmalarını Dubai’deki genel merkezinden sürdürecek. .

Kariyerine 1994 yılında Deloitte’ta Denetim Asistanı olarak başlayan Tuncer, 2003 yılında Kıdemli Denetim Müdürü olarak görev yaptığı Deloitte’tan ayrılarak Schneider Electric’te Finans Müdürü görevini üstlendi.

Bilgi teknolojileri, iş geliştirme, şirket satın almaları ve entegrasyon alanlarında farklı sorumluluklar üstlenen Tuncer, 2010 yılında Schneider Electric Enerji İşleri İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2011 yılında Power&Life Space İş Birimi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

2013 yılında Schneider Electric Türkiye Ülke Başkanlığı, 2016 yılında Schneider Electric Türkiye, Orta Asya, Pakistan ve Kazakistan Bölge Başkanlığı görevlerini üstlenen Tuncer, 1994 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA derecesini aldı.

incirliova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu