Haber

Başkan Büyükakın’dan öğrencilere karne mesajı; Devler gibi eserler bırakmak için karınca gibi çalışalım

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2023-24 eğitim öğretim döneminin sonunda karnesini alan öğrencilere kutlama mesajı yayınladı. Bir eğitim-öğretim yılını daha başarıyla tamamlamış olmanın gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşadıklarını ifade eden Başkan Büyükakın, ”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı ve yüksek bir toplum halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. Sizler, bu özgürlüğe ve şanlı geleceğe giden yolda önemli adımlar attınız. Her birinizin başarıları bizler için gurur kaynağıdır” dedi.

Mesajında öğrencilere, “Yıl boyunca gösterdiğiniz azim ve gayret, geleceğinize olan inancımızı bir kez daha pekiştirdi” ifadelerini kullanan Başkan Büyükakın, sözlerine şöyle devam etti; ”Necip Fazıl Kısakürek’in de dediği gibi; devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.  Bu sözü her zaman hatırlayın ve küçük adımların büyük başarılara yol açacağını unutmayın. Gelecekte ülkemizi temsil edecek bilim adamları, doktorları, öğretmenleri, alın teriyle ekmeğini kazanan emekçileri sizler olacaksınız.

Değerli veliler; aile bir ağaca benzer, anne baba bir ağacın gölgesi, çocuklar da ağacın çiçekleridir. Ağaç ne kadar sağlam olursa; çiçekler o kadar güzel açar, o kadar güzel kokar. Çocuklarınızın yanında olarak onlara destek oldunuz, onların başarılarını ve sevinçlerini paylaştınız. Sizlerin desteği olmadan bu başarılar mümkün olamazdı. Sizleri de gönülden kutluyorum. Sizlerin desteğiyle çocuklarımızın geleceği daha da parlak olacak.

Saygıdeğer eğitimciler; öğrencilerimize kazandırdığınız bilgi ve değerler, onların hayat yolculuğunda en önemli kılavuzları olacak. Özverili çalışmalarınız ve fedakârlıklarınız için sizlere minnettarız. Türk milletinin yetiştirdiği büyük düşünürlerden Cemil Meriç’in dediği gibi; gerçek öğretmen, bilgiyi öğreten değil, neyi nasıl öğreneceğini öğreten insandır. Sizlerin emeği, nesiller boyu sürecek bir etkiye sahip olacak.

Sevgili öğrenciler; sizler için yaz dönemini dolu dolu geçirebileceğiniz etkinlikler hazırladık. Bilgievleri, Akademi Lise, Gençlik Merkezleri ve Spor Okulları’nda gerçekleştirilecek eğitici ve öğretici ‘Yaz Gelişim Programı’ ile hem eğlenerek öğrenebilir, hem de spor yaparak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. KO-MEK’in açtığı Ev Becerileri Atölyelerine katılarak, sizi günlük hayatta bir adım öne geçirecek bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu tatil döneminin hepiniz için dinlenme ve yenilenme fırsatı olmasını diliyorum. Geleceğe umutla bakan, kendine güvenen ve başarılı bireyler olarak yolunuza devam edeceğinize inancım tam.

Başta mazlum coğrafyalardaki gözü yaşlı çocukların da karne sevinci yaşamaları umuduyla tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve eğitimcilerimizi tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil diliyorum.’’

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu