Haber

Afşin’de 6 bin kalıcı konut yapılacak

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih İtimat, 6 Şubat’ta depremlerden etkilenen ilçede bin 784 kalıcı konutun yapılacağını, toplam sayının 6 bin olacağını bildirdi.

Güven, yaptığı yazılı açıklamada, kalıcı konutlar için hazırlıklarının sürdüğünü bildirdi.

Bu kapsamda Afşin’de kırsal mahallelerle birlikte yapılacak konut sayısının 6 bin olduğunu belirten İnanç, şunları kaydetti:

“Afşin’i hızla yeniden inşa etmemiz gerekiyor. Ağır hasarlı binaların tamamına yeni konutlar yapılacak. İlk etapta TOKİ tarafından yapılacak olan 501 kalıcı konutumuzun yapım çalışmalarına iki gün önce başlandı, bugün itibariyle, 1283 konut daha eklendi ve ilk etapta yapılacak konut sayısı 1784’e ulaştı. Konutlaşmanın hızlanmasında belediyenin rekreasyon alanlarının kullanıma hazır olması ve rekreasyon alanlarını belediyeye devretmemiz etkili oldu. Evlerin yapımı için TOKİ.”

Kalıcı konut üretimi için TOKİ’ye yeni alan tahsis edildiğini, ikinci etapta 2 bin kalıcı konutun yapılması için etüt ve yapım çalışmalarının başladığını belirten Güven, “Tek katlı planlar hazırlandı. konutlarımız kırsal mahallelerimizde yapılacak.Hafif çelik ve 3+1 şeklinde düşünülüyor.Yer belirlendikten sonra kırsal mahallelerimizde hızla çalışmalarımız başlayacak. Bir yandan Afşin’in yeniden imarı için çalışıyoruz, bir yandan da geleceğe yönelik projelerimiz devam ediyor. Böyle bir felaketin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.” değerlendirmesini yaptı.

serdivan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu