Haber

Adıyaman’da Yerinde Dönüşüm Projesine Yoğun İlgi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da vatandaşların ‘Yerinde Dönüşüm’ projesine yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle ilgili açıklama yapan Özhaseki, projeye başvuran depremzedelerin görüşlerini içeren bir video paylaştı.

Adıyaman’daki konut ve işyerlerini dönüştürmek isteyenlerin yanında olduklarını belirten Özhaseki, binalar tamamlanıp teslim edilene kadar her seviyede destek ve kontrolleri sürdüreceklerini vurguladı.

Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Adıyaman’da vatandaşların “Yerinde Dönüşüm” projesine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Özhaseki’nin paylaştığı görüntüde, depremzedeler aynı yerde olma hayallerini dile getirdi. eski komşuları ile birlikte sağlam ve sağlam evlere sahip olmanın gerçek olduğunu ve projeyi çok beğendiklerini söylediler.

Adıyamanlı depremzedeler, “Devletimiz çok güzel bir projeye imza atıyor. Cumhurbaşkanımızı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımızı gönülden destekliyor ve teşekkür ediyoruz. Evlerimizi, işyerlerimizi yerimize yaparsak daha mutlu ve güzel olacağız.” 500 bin lira hibe, 500 bin lira kredi verildi.Bizim için çok güzel bir destek olacak.Onun için güzel bir proje.” terimini kullandı.

catalzeytinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu