Ekonomi

VERİMDER enerji verimliliği konusunda bilinçlendirme faaliyetleri düzenledi

Binalarda Enerji Verimliliği Derneği’nin (VERİMDER) düzenlediği 32. Anadolu Buluşmaları, Diyarbakır’da gerçekleştirildi.

VERİMDER ve Nasıl Bir Şey EkonomiGazete iş birliğiyle bir otelde düzenlenen programla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Dernek Lideri Çağdaş Korkmaz, iktidara ilişkin bilinçlendirme faaliyetleri kapsamında kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldiklerini söyledi. yeterlik.

Amaçlarının ülkenin enerji verimliliği alanındaki dönüşümüne katkı sağlamak olduğunu belirten Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülkemizin çok ciddi bir elektrik faturası var. 2022’de 100 milyar doların üzerinde enerji ithalatımız oldu. Amacımız bu konudaki farkındalığı artırarak yeni binalarla birlikte mevcut binalarımızın da enerji verimliliği dönüşümüne katkıda bulunarak enerji tüketimini azaltmak. Cari açığımızı kapatıyoruz ve hane halkının ekonomik refahını iyileştiriyoruz.” “VERİMDER olarak konutların özellikle ısı yalıtımında yüzde 60’a varan tasarruf sağlayabileceğini biliyoruz.”

Binaların yapısal dayanıklılığı için ısı ve su yalıtımının önemine dikkat çeken Korkmaz, gelecekte depremden etkilenen ve bu bölgede yeni inşa edilen binaların su ve ısı yalıtım uygulamalarının mevzuata uygun olarak yapılması gerektiğini kaydetti.

Toplantıda Nasıl Ekonomi Gazetesi Genel Koordinatörü Vaha Munyar ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya da konuşma yaptı.

Toplantının sonunda Korkmaz ve Munyar, katılımcıların sorularını yanıtladı.

pazaryeriajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu