Ekonomi

“Uzman Eller Projeleri” başvuruları başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal İyileştirme Genel Müdürlüğü Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı tarafından 81 ilde yürütülen “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınma Projelerinde Uzman Eller” 2023 yılı başvuruları başladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, başvuruları uygun bulunan girişimcilere 250 bin liraya kadar yüzde 100 hibe verilecek.

Proje kapsamında kırsalda yaşayan/kalmayı taahhüt eden üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokulları ile tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su işleri alanlarında eğitim veren fakülteler ve meslek yüksekokulları ile eğitim veren lise ve dengi okullar Tarım, hayvancılık ve sağlık alanlarında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi. Mezunlara bitkisel üretim, hayvancılık, gıda ve su işleri bölümlerinde uygulayacakları projeler için hibe esası sağlanacaktır.

Mevzuatta belirtilen nitelikleri taşıyan girişimciler, e-devlet şifrelerini kullanarak 8 Mayıs 2023 saat 23:59’a kadar “https://uzmaneller.tarimorman.gov.tr” adresi üzerinden online başvuru yapabileceklerdir. Zorunlu belgeler ve başvurudaki belgeler de çevrimiçi olarak yüklenecektir.

Başvuru koşullarının yer aldığı 2023/5 Sayılı Tebliğ ile Tebliğ ile ilgili güncel başvuru esasları da aynı linkte yer almaktadır.

sabanozu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu