Haber

TikTok Fenomen Çete Lideri Serbest Bırakıldı: 5 Milyon Vurgudan Sonra Dolandırıcılıktan Tutuklandı!

Yaptığı yayınlar ve TikTok hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla adından söz ettiren sosyal medya fenomeni ile ilgili haberler internette araştırılmaya başlandı. İstanbul’da bir çete, halkı 5 milyon lira dolandırdı. Polis çeteyi dağıttı. Çete elebaşının sosyal medya fenomeninin kim olduğu merak edildi. İşte olayla ilgili detaylar…

Devre mülklerini yabancı uyruklulara yüksek fiyatlara satma sözü veren çete, geçtiğimiz günlerde çok sayıda vatandaşı dolandırmıştı. 5 milyon isabetin ardından çete üyeleri araştırılmaya başlandı.

7 kişilik dolandırıcı çete devremülk sahiplerini telefonla arayarak gayrimenkullerini yabancılara yüksek bedelle satacaklarını söylüyordu.

Dolandırılan Yılmaz çifti, “Ne geceyiz, ne gündüzüz. Katarlıların gelişi için uçak ve otel masrafları adı altında bizden 32 bin TL aldılar. Parayı ödeyip gelince ‘ne yaptık’ dedik. ev.” dedi.

Çete, parayı iade edeceğiz diyerek çiftin telefonlarını aldı. Bütün banka bilgilerimi oraya kopyaladıklarını söyleyen bayan, “350 bin TL’mizin gittiğini gördük” dedi.

Polis, çetenin yapısını ve tekniğini incelemeye başladı. İddiaya göre çete liderinin sosyal medya fenomeni Onur Elmas olduğu belirlendi.

22 Mart 1993 İstanbul doğumlu olan Onur Elmas, “Kafalar” dizisi ile birçok görüntüde yer almıştır.

Sosyal medya fenomeni olmanın yanı sıra menajerlik işiyle de uğraşan Elmas, TikTok platformunda adından söz ettirdi.

Elmas’ın vurgun parasıyla lüks bir hayat sürdüğü ve yurt dışına tatile çıktığı belirlendi. Elmas ve 3 arkadaşı daha polisin operasyonuyla yakalanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal medya fenomeni Onur Elmas’ı tanıyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu