Teknoloji

Pluri Inc. agtech hücre genişletme için patent aldı

HAIFA, İsrail – Hücre tabanlı teknoloji alanında uzmanlaşmış bir şirket olan Pluri Inc. (NASDAQ:PLUR) (TASE:PLUR), tarım teknolojisi (agtech) sektörünü önemli ölçüde etkileyebilecek yeni bir patentin onaylandığını duyurdu. İsrail Patent Ofisi tarafından verilen patent, çeşitli uygulamalar için bitki hücrelerinin verimli bir şekilde yetiştirilmesini sağlayan bitki hücrelerinin 3D yetiştirilmesine yönelik bir sistem ve kullanım yöntemleriyle ilgilidir.

Şirketin bu teknolojiyi ilk uygulaması, geleneksel yöntemlere kıyasla %98 daha az su ve %95 daha az yetiştirme alanı kullandığını iddia ettiği sürdürülebilir hücre bazlı kahve üretimi. Patent, Pluri’nin hücre bazlı ürünlerin üretimini endüstriyel olarak ölçeklendirmeye ve potansiyel olarak geniş bir pazar fırsatları yelpazesine girmeye yönelik stratejik vizyonunun bir parçasıdır.

Rejeneratif tıp, gıda teknolojisi ve tarım teknolojisi alanlarında faaliyet gösteren Pluri, bu teknolojiyi gıda kıtlığı ve sürdürülebilir tarım gibi zorluklara potansiyel bir çözüm olarak görüyor. Şirketin tescilli 3D biyoreaktör teknolojisinin doğru, ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve tutarlı olduğu ve bunun sektör için dönüştürücü olabileceği söyleniyor.

2021’de 133 milyar dolar değerinde olan küresel hücresel tarım pazarının 2030’a kadar 515 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Pluri’nin CEO’su ve Başkanı Yaky Yanay, yeni patentli teknolojinin Pluri’yi agtech endüstrisi için hücre genişletme teknolojisinde lider olarak konumlandırdığına ve gıda, içecek ve ilaç dahil olmak üzere çok çeşitli bitki hücresi ürünleri için kullanılabileceğine inanıyor.

Pluri’nin güçlü fikri mülkiyet portföyü, agtech endüstrisindeki öncü rolünü yansıtan 140’tan fazla aktif ve verilmiş patenti içermektedir. Şirket, etkili seri hücre üretimi gerektiren sektörlerde 3D hücre tabanlı teknolojisinden yararlanmak için ortaklıklar kurmayı ve Sözleşmeli Geliştirme ve Üretim Organizasyonu (CDMO) hizmetleri sunmayı hedeflemektedir.

Bu makaledeki bilgiler Pluri Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır ve spekülatif ifadeler veya şirketin iddialarının onaylanmasını içermez.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

haberyesilova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu