Haber

Muğla’da Üniversite Öğrencilerine Uyuşturucu Satan 7 Şüpheli Yakalandı

Muğla’da üniversite öğrencilerine uyuşturucu sattığı tespit edilen 7 şüpheli, operasyonlarda yakalandı. Şüphelilerin uyuşturucuyu İzmir ve Mersin illerinden getirip Muğla’da satışa sundukları belirlendi.

Edinilen bilgiye göre Muğla Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Kötekli İlçesi’nde üniversite öğrencilerine uyuşturucu madde satıldığının belirlenmesi üzerine çalışmalarını hızlandırdı. Ekipler, üniversite öğrencilerine uyuşturucu sattıkları tespit edilen İ.YF, HF, EY ve AK isimli şüphelileri takibe aldı. EY’nin kız arkadaşı D.Ş.’nin de bu grupla birlikte hareket ettiği belirlendi ve hakkında işlem başlatıldı.

“Domates salçası kutusunda ilaç sevkiyatı”

Yapılan çalışmaları değerlendiren ekipler, İ.YF’nin Mersin’den Muğla’ya salça kutusu içindeki ilaçları otobüsle gönderdiğini, ilaçları HF ve M.Ç’nin aldığını belirleyerek şahısları yakaladı. Ayrıca EY isimli şahsın İzmir’den Muğla’ya otobüsle 30 gram uyuşturucu maddeyle geldiği ve EY’de polis ekipleri tarafından yakalandığı belirlendi. Ayrıca Muğla merkezli Mersin ilini kapsayan operasyonlarda HF’nin kardeşi YouTuber İ.F., sentetik ilaçla yakalandı.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda toplam 613 gram esrar, 10 ecstasy ve 55 sentetik farmasötik uyuşturucu ele geçirildi.

Şüpheliler İ.YF, MF ve HF tutuklanarak cezaevine gönderilirken, EY adı verilen kontrolle serbest bırakılırken, diğer şüpheliler ise işlemlerin ardından serbest bırakıldı. – MUĞLA

haber-tarakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu