Haber

McDonald’s Türkiye’de Kıdemli Ataması

McDonald’s Türkiye’nin 2023’teki ilk üst düzey ataması yapıldı. Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye Kurumsal İrtibat Müdürü oldu.

Türkiye’de 250’ye yakın restoranı ve 7500’e yakın çalışanıyla faaliyet gösteren ve hızlı servis şubesinin Türkiye pazarındaki öncüsü McDonald’s, Türkiye’de yeni bir üst düzey atama yaptı. Bu kapsamda gıda sektöründe yaptığı çalışmalarla iletişim dünyasının adından söz ettiren, çalışma hayatı boyunca alanının önde gelen firmalarında kurumsal irtibat birim yöneticiliği yapmış olan Tuğçe Altınsoy, McDonald’s Türkiye bünyesinde görevine başlamıştır.

Daha önceki yıllarda farklı medya kuruluşlarında gazetecilik yapan ve ardından Turkcell, Vodafone, Siemens Türkiye gibi önde gelen şirketlerde irtibat çalışmalarını yöneten Altınsoy, son olarak Yıldız Holding’te Kurumsal İrtibat Genel Müdürü olarak görev yaptı. Altınsoy, Temmuz 2023’ün prestijiyle McDonald’s Türkiye Kurumsal Bağlantılar Müdürü olarak atandı.

2003 yılında Ankara Üniversitesi İrtibat Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun olan Tuğçe Altınsoy, üniversite yıllarında TRT muhabiri olarak iş hayatına başlamıştır. Gazetecilik, halkla ilişkiler ve kurumsal ilişkiler alanlarında uzun yıllar deneyim kazanan Altınsoy, Columbia Üniversitesi’nin Citi Group iş birliğiyle 2010 yılında dünya çapında iktisat gazetecileri için açtığı “Citi Gazetecilik Mükemmellik Ödülü” yarışmasında Türkiye’den seçildi. Ardından Altınsoy, New York’ta Columbia Üniversitesi Gazetecilik Okulu’nda okudu. Altınsoy, geçtiğimiz günlerde Kadın Derneği (YKKD) Yönetim Kurulu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’ndan mezun oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-andirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu