Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kafaları karıştıracak açıklama: Yeni parti kuracak mı?

CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevi bırakmasının ardından siyasette ‘yeni bir parti kuracağı’ iddiaları tartışılıyordu. Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada sözleriyle kafaları karıştırdı. 

“SİYASETİN TAM ORTASINDAYIM”

Görevi bırakmasının ardından Ankara’daki çalışma ofisinde işlerine devam eden Kılıçdaroğlu, Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin (SHP) 14 yılın ardından yeniden kurulması ile yeniden gündem olmuştu. Gözlerin çevrildiği isim, gazeteci Vedat Yenerer’e yaptığı açıklamada; ‘yeni parti’ iddialarına ilişkin “Siyaseti bırakmadım. Tam da ortasındayım (elleriyle çalışma ofisini göstererek). Yeni bir parti kurmayı hiç düşünmedim. Partim belli CHP” cevabını verdi.

CHP’DE KILIÇDAROĞLU’NA BAĞLI MİLLETVEKİLLERİ VARMIŞ

Kılıçdaroğlu, “CHP içerisindeki en az 50 milletvekilinin parti içinde size sadık olduğu iddiası konuşuluyor. Doğru mu?” sorusuna ‘Evet, doğru’ yanıtını vererek iddiaları doğrulamış oldu. 

AKŞENER GAZETECİYİ ELÇİ OLARAK GÖNDERDİ

Öte yandan Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’nin eski Genel Başkanı Meral Akşener’in kendisine sürekli olarak cumhurbaşkanı adayı olmasını istediğini söyleyerek “”İlk teklif de Meral Hanım’dan geldi. Karar gazetesi yazarı Elif Çakır bana geldi ve Akşener’in elçisi olarak, Akşener’in benim cumhurbaşkanı adayı olmamı istediğini ve kabul ederse destekleyeceği mesajını iletti. Süreç öyle başladı. Son güne kadar da Altılı Masa’daki tüm liderler de şahittir ki ‘hep adayımız siz olun’ demiştir” dedi.

EKREM İMAMOĞLU İDDİALARINA ‘DOĞRU DEĞİL’ YANITI

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte yürümek için görüştüğü” iddiası sorulan Kılıçdaroğlu, “Hayır, iddiaların hiçbiri doğru değil. En son Kurban Bayramı’nda arayıp bayramımı kutladı. Ondan sonra bir daha hiç görüşmedik” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu