Haber

İzmir’de ‘Kelebek Operasyonu’nda 17 zanlı yakalandı

İzmir merkezli Erzincan ve Erzurum’da mafya tipi yapılara yönelik düzenlenen ‘Kelebek Operasyonu’ kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan 20 şüpheliden 17’si yakalandı. Zanlılardan 4’ü tutuklanırken, firari 3 zanlıyı arama çalışmaları sürüyor.

İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir ve Menemen Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinasyonunda, haksız menfaat elde etmek ve yüksek kazanç elde etmek amacıyla hukuka aykırı olarak oluşturulan mafya tipi yapılar ve bu yapılara silah sağlayan kişilerle mücadele çerçevesinde operasyon düzenledi.

‘Suç işlemek kastıyla örgüt kurmak’, ‘Nitelikli yağma’, ‘Nitelikli dolandırıcılık’, ‘Tehdit’, ‘Kasten yaralama’ ve ‘Uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve kaçakçılığı’ kabahatleri kapsamında İzmir merkezli Gaziemir, Bayraklı, Balçova, Çiğli, Aliresağa, Çeşme’de toplam 25 konut ve Gaziemir’de 25 konut, Bayraklı, Balçova, Çiğli, Aliresağa, Çeşme ve 5 iş yeri ile 7 araçta 25 eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Söz konusu operasyonlarda 13 tabanca, 3 tüfek, 12 kısmen kayıp mermi, 29 fişek, 156 fişek, 1 balistik yelek, 2 kaju, 1.026 sentetik uyuşturucu hap, çok sayıda silah kesici ve silah yapımında kullanılan teçhizat, 1 el yazması tarihi eser, çok sayıda tapu, senet, satış sözleşmesi ele geçirildi.

Sabah erken saatlerde 77 ekip ve 169 çalışanın katılımıyla düzenlenen operasyonda haklarında yakalama kararı çıkarılan 20 kişiden 17’si yakalanarak gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 13’ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 4’ü tutuklandı. Firari olan 3 zanlıyı yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi. – İZMİR

polatelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu