Haber

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları sürüyor, Han Yunus’ta 13 kişi hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 23’üncü gününde de devam ediyor. Han Yunus kentinde bir binaya düzenlenen hava saldırısında 13 kişi hayatını kaybetti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’de başlayan bombardımanı devam ediyor. İsrail ordusu sivil yerleşim yerlerine, hastanelere, camilere ve kiliselere ayrım gözetmeksizin baskınlar düzenliyor; Hava, deniz ve kara operasyonları arttı. Dün gece Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde bir binaya düzenlenen hava saldırısı sonucu 13 kişi hayatını kaybetti. Sivil savunma ekipleri ve çevredeki vatandaşlar tarafından çöken binanın enkazında arama kurtarma çalışmaları sürdürülürken, can kaybının artabileceği belirtildi.

Öte yandan Han Yunus yakınlarında bu sabah Filistinliler ile işgalci İsrail güçleri arasında çatışma çıktığı bildirildi. Filistinliler, İsrail kara kuvvetlerinin Filistin topraklarında ilerleyebilmek için bölgede ağır tank bombardımanına devam ettiğini belirtti.

Batı Şeria’da 3 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail, işgal altındaki Bari Bankası’na yönelik baskınlarını sürdürüyor. Dün gece Nablus’taki Askar Mülteci Kampı ile Ramallah’ın kuzeyindeki Beit Rima ve Tubas’a düzenlenen baskınlarda 3 kişi hayatını kaybetti. Nablus’taki baskınlar sırasında çıkan çatışmada 4 Filistinlinin yaralandığı da kaydedildi. – GAZZE

pinarhisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu