Haber

İngilizlerden sonra şimdi de Almanlar! Stern dergisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan için skandal açıklama

Dünya medyasında peş peşe Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan yayınlara bir yenisi daha eklendi. Alman “Stern” dergisinin son sayısının kapağında ve hazırlanan analiz haberinde skandal ifadeler yer aldı.

HER HATTA SKANDAL

Türkiye’de yapılacak seçimlerle ilgili sayının kapağında “Kundakçı Erdoğan” sözlerine yer verildi. Ayrıca dergide “Erdoğan vicdansızca iktidarda kalma mücadelesi veriyor: Kendi ülkesinde, Suriye’de ve Almanya’da” başlıklı bir yazı da yayınlandı. Analizde “Putin ve Batı ile müzakere etmek, NATO’yu hafife almak ve Suriye’de savaş başlatmak” ifadeleri de kullanıldı.

MHP HEDEFTE

Haberde ayrıca şu cümlelere yer verildi: “Erdoğan seçim yenilgisini kabul edecek mi? Parti ortağı MHP, ordu ve güvenlik güçlerine o kadar yerleşmiş durumda ki, bazı uzmanlar, halkın tercihine rağmen iktidarda kalabileceği konusunda spekülasyon yapıyor.”

İşte o kapak:

“TÜRKİYE DİKTATÖRÜN SINIRINDA”

İngiltere merkezli The Economist dergisi de geçtiğimiz hafta kapağında “Türkiye diktatörlüğün eşiğinde” manşetine yer vermiş ve kapağına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ay’daki siluetine yer vermişti. Konuşma konusuna ilişkin kapak ve analiz, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere siyasi figürler tarafından tepkiyle karşılandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu