Yaşam

İftar menüleri 2023: 12. gün iftar menüsü

Ramazan ayının bitmesine çok az kaldı. Oruca alıştık, iftar sofralarında buluşmaya devam ediyoruz.

Ramazan ayının on ikinci günü için hazırladığımız iftar menümüze farklı bir çorba tanımıyla başlıyoruz. Ardından hazır olduğunda etten çabuk vazgeçemeyenler için lezzetli ve pratik bir yöresel yemek ve besleyiciliği ve tokluğu ile bir sebze yemeği ile devam ediyoruz. Bu iki lezzetli ana yemeğin yanına yakışacak lezzetli ve kolay bir meze ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İftara ne pişirsem diye düşünenlere fikir vermek için bu yola çıktık. On ikinci gün iftar menüsü…

12.GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • irmik çorbası,
  • ıspanak yemeği,
  • kıyma tiriti,
  • havuç taratörü

irmik çorbasıİftar menümüze irmik çorbası ile yumuşak ve lezzetli bir başlangıç ​​yapıyoruz. Hafif içimi ve enfes tadı ile midemizi yormayacak ve bizi ana yemeğe hazırlayacaktır.

Denemeden kalmayın: irmik çorbası tarifi

ıspanak yemeğiIspanağın faydalarını bilmeyen kalmadı diye düşünüyoruz. Bütün gün oruç tutuyoruz, akşam için her türlü hazırlığı yapıyoruz ve birçok kez çok fazla yemek yiyoruz. Bugün ıspanaklı hafif bir yemek yapmaya karar verdik.

Et aramaz: ıspanaklı yemek tarifi

SÜT İLE YORULDUDondurucunun derinliklerinde unuttuğunuz et sularını çıkarın, şimdi tam zamanı! Kızarmış ekmeği et suyuyla ıslatıp üzerine çırpılmış yoğurt gezdiriyoruz. Hemen ardından üzerine baharatlarla birlikte pişen kıymalı harcı ekleyip iftarda afiyetle yiyoruz.

Tam bir lezzet gösterisi: Kıymalı tirit tarifi

HAVUÇ TARATORUIspanak yemeğinin en iyi eşlikçisi yoğurt, et yemeklerinin en iyi eşlikçisi ise mezelerdir. İkisini bir orta tabakta birleştirmek istedik. Havuç taratoru iftar sofralarınızın gözdesi olacak.

Tek tabakta dev lezzet: havuç tarator tarifi

Afiyet olsun!

mecitozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu