Haber

Hamza Dağ İzmir’de çiçek festivaline katıldı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, çiçek şenliğine katıldı.

Dağ, Bayındır ilçesine bağlı Turan Mahallesi’nde 3. Nergis ve Kurutulmuş Çiçek Festivali’nde vatandaşlarla sohbet etti.

Etkinliğin açılışında konuşan Dağ, festivallerin şehirlerin kültürel dokusunu zenginleştirdiğini ve güzelliklerini dünyaya tanıttığını söyledi.

Festivalde İzmir’in her köşesinde yaşayan insanların bir araya geldiğini kaydeden Dağ, festivalin ortak kimlik ve aidiyet duygusu açısından da önemli olduğunu belirtti.

Dağ, festivallerin İzmir’in Ege’nin incisi olmanın ötesinde bir kültür markası olmasına da katkı sağlayacağını vurguladı ve şöyle konuştu:

“İzmir’in potansiyeli çok yüksek. Ancak gerekli ilgi ve özeni görmeyen bir bahçeye benziyor. Mevcut yönetim çiçekleri uzaktan izleyen bir bahçıvan gibi davranıyor ama onların gerçek ihtiyaçları ile ilgilenmiyor. Bayındır’ımız olarak Çiçeklerin anavatanı bu ilgisizliğin sonuçlarını en ağır şekilde hissediyor.” Nasıl ki bir çiçek topraksız, susuz, güneş ışığı olmadan solarsa, bir şehir de ilgi, hizmet ve yatırım olmadan gelişemez. Maalesef İzmirimiz şu anda bu üç temel unsurdan yoksundur. Bu durum şehrimizin her köşesinde hissediliyor. “İnşallah doğru ellerde ve doğru yönetimle İzmir’imizin nasıl bir cennete dönüşebileceğini 1 Nisan sabahı hep birlikte göstereceğiz.”

Kenti ulaşımdan altyapı ve üst yapıya kadar her alanda geliştireceklerini belirten Dağ, “İzmir’in her köşesini çocuklarımızın ve gelecek nesillerin gurur duyacağı bir yer haline getirmek için çalışacağız. Hep birlikte başaracağız. Şehrimiz her alanda marka şehirdir.” dedi.

Kaymakam Emin Kaymak ve Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in de katıldığı festivalde halk oyunları gösterisi, nergis ve kuru çiçek güzellik yarışması, kekliklerin doğaya salınımı da gerçekleştirildi.

hastane ziyareti

Hamza Dağ, 4 Şubat Dünya Kanser Günü münasebetiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahi Hastanesi’nde tedavi gören lösemili çocukları ziyaret etti.

Hastane yetkililerinden bilgi alan Dağ, ailelere acil şifalar dileyerek çocuklara oyuncak hediye etti.

Dağ, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, erken teşhis ve tarama çalışmalarının önemini anlattı.

LÖSEV’e bu alandaki çalışmalarından dolayı teşekkür eden Dağ, Kızılay’ın uzun süredir Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalıştığını belirtti. Dağ, İzmir halkını taramaya ve kan bağışına davet ederek şunları söyledi:

“Sağlık Bakanlığımız tüm öğretmenlerimizle birlikte onların tedavi edilmesi ve sağlıklarına kavuşması için önemli bir çaba sarf ediyor. Allah esirgesin ama bir ailenin başına böyle bir felaket geldiğinde yapabileceğimiz en iyi şey tedbirli olmaktır. O ailenin sonuna kadar yanındayız, belediyemiz, hükümetimiz ve bakanlığımızla birlikte sosyal güvence “Bu anlamda tüm vatandaşlarımız için en büyük güvencelerden biridir. Ayrıca ilaç temini konusunda da Bakanlık gerekli çalışmaları yapıyor. İnşallah 1 Nisan’dan sonra belediye olarak bakanlığın binalarının tadilat çalışmalarına destek vereceğiz ve hastalarımızın ihtiyaçlarına sonuna kadar destek vereceğiz.”

borckahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu