Haber

Erdoğan: 28 Mayıs seçimlerinden oylarımızı daha da yükselterek galip çıkacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

Seçime katılımın yüksek olduğunu belirten Erdoğan, “Tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden biri olan 14 Mayıs seçimleri, aziz milletimizin feraseti ve feraseti ile demokrasimize yakışır bir şenlik havasında gerçekleşti. … Üzerinde yürütülen siyaset mühendisliğine rağmen özgür iradesine sahip çıktı.”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Cumhur İttifakı’nın çoğunluğu kazandığına işaret eden Erdoğan, “Sonuç ne olursa olsun 14 Mayıs seçimlerinin kazananı 85 milyon kişi ile Türk demokrasisi ve Türk Milleti olmuştur. 27 milyondan fazla oyla yüzde 49,51 oyla bize bir kez daha büyük teveccüh gösterdi.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çoğunluğu Cumhur İttifakına vererek bize ve İttifakımıza güvendiğini, inandığını bir kez daha teyit etti. geleceğini burada görüyor.”

‘KUTADA GÖSTERİLEN İRADEYE SAYGI GÖSTERİYORUZ’

Erdoğan, “14 Mayıs’ta sandığa giderek hür iradesini yansıtan tüm vatandaşlarıma ve yurtdışındaki 56 milyon insanımızın her birine değerli oyları ve demokrasiye hayat veren katkıları için teşekkür ediyorum.”

“Türkiye dün gösterdiği olgunlukla dünyanın en ileri demokrasi kültürüne sahip ülkelerinden biri olduğunu göstermiştir. Yüksek Seçim Kurulu’nun yaptığı açıklamalara göre aramızdaki 2,5 milyon oy farkına rağmen. En yakın rakibi olan Cumhurbaşkanlığı seçimi yarım puanın altında bir farkla ikinci tipte kaldı.Milletin iradesinden başka güç tanımayan ve milletin çizdiği istikametten sapmayan bir siyasetçi olarak biz, Bu iradeye saygı gösterin, sandıkta tezahür etsin.”

“MUTLU MİLLETİMİZE KARŞI SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRİYORUZ”

“28 Mayıs’a kadar durmaksızın, yılmadan, aşkla koşarak aziz milletimize karşı sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. 14 Mayıs’ta aldığımız oy oranını yükselterek 28 Mayıs seçiminden galip çıkacağız, inşallah galip geleceğiz.” Tarihi bir başarıya imza atacağız Türkiye Yüzyılı vizyonumuz doğrultusunda 28 Mayıs için çalışmalara başladık. Allah yar ve yardımcımız olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu