Haber

CHP’li Özgür Özel, HDP’nin görüşme teklifine olumlu yanıt verdi.

Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor.

Muhalefet adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne çıkarılması için aylardır devam eden müzakereler, yaşanan büyük krizlerin ardından nihayete erdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Böylece Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı olarak girecek.

HDP mitinge davet edildi

6’lı masada Meral Akşener ile yaşanan aday krizinde ortaya çıkan HDP’ye destek, adayın Kılıçdaroğlu olmasıyla perçinlendi.

Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı oldu. Tebriklerini ileten HDP’li Mithat Sancar, Kılıçdaroğlu’nu toplantıya davet etti.

CHP’den davete yeşil ışık

Ardından Habertürk TV’den canlı yayına geçen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP’nin davetini değerlendirdi.

“Ziyaret mümkün, HDP genel merkezine de ziyaret yapılacak”

“Bir cumhurbaşkanı adayının ülkeyi yönetmesi, her siyasi partiyi ziyaret etmesi ve ne yapacaklarını anlatması son derece normaldir.”Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir ziyaret mümkündür. Mecliste kümelenmenin başkan yardımcısıyım. HDP de diğer kümeler gibi milletin oy verdiği, 6 milyon oy aldığı, gidip orada siyaset yapması için oy verilen bir partidir.

Yok saymak yabancılaştırmak değildir. Seçim güvenliğine bağlı HDP’yi daha önce ziyaret etmiştim. HDP genel merkezine de ziyarette bulunuldu.

Gözden kaçırma HDP’den Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilk tebrik Haberin Detayları

selim-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu