Haber

Canbey’den CHP’nin ‘İkinci Yüzyıl Çağrı Toplantısı’na AK Parti’den eleştiri

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Yabancıları milletin önüne bir vizyon olarak sunmak CHP’deki siyasi tükenmişliğin, kadro zaafının ve kadro eksikliğinin fotoğrafıdır.” söz konusu.

Canbey, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İkinci Yüzyıl Toplantısına Çağrı”sını eleştirdi.

CHP’nin millet değerlerinden uzak olduğunu bir kez daha gösterdiğini savunan Canbey, “CHP’nin çareyi yurt dışında aradığını da gördük. İthal danışmanlar bulma ihtiyacı hissettiniz mi?” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin daha önce de emsal senaryolar gördüğünü hatırlatan Canbey, bu konuda çok acı bedeller ödendiğini ancak CHP’nin bu durumdan ders almadığını ileri sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in yerli ve milli olduğu yönündeki açıklamasını hatırlatan Canbey, şunları söyledi:

“Ülkeyi kurtarması gereken danışman ayağa kalkıp toplantıya gelmeye tenezzül bile etmedi. Ayrıca CHP’li liderler bu adama ‘yerli ve milli’ dediler, güle güle. ABD’li siyasetçi ‘olur’ dese yerli millidir’ Gürsel Tekin hakkında, hangi ülke milleti için çalışayım demiş gibi olur?Yabancıları milletin önüne vizyon olarak sunmak siyasi yorgunluğun, kadro zayıflığının ve eksikliğinin fotoğrafıdır. CHP’de.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu