Haber

Buca’da ‘Hipodrom gelirleri’ gündem oldu

Buca Belediyesi meclis üyesi Levent Çizmeli, Şirinyer Hipodromu’nun gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için çağrıda bulundu.

Buca Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP’li meclis üyesi Levent Çizmeli, Hipodrom gelirlerinin Buca Belediyesi’ne bırakılması için çağrıda bulundu. Çizmeli, bu durumu kabullenemeyeceğini belirterek, “Benim için çok zor. Bu konuyu daha önce meclisimizde tartıştık. Ancak bir sonuca varılmadı. Bugün itibariyle konuyu gündeme getirmek istiyorum.” Belediyemizin Hipodrom gelirlerini yasal ya da başka bir şekilde bunu yapan birileri tarafından alınmasının ardından, “Bu iş çözülene kadar bu konuyu her mecliste gündeme getireceğim” dedi.

BAŞKAN KILIÇ ÇİZMELİ’YE HAKKI VERİYOR

Meclis Üyesi Çizmeli’nin konuşmasının ardından konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Çizmeli’nin sözlerine katıldı: “Hippodrum’un tüm yükü ilçe belediyelerinin. Temizliğinden yolların bakımına kadar… Ve daha niceleri.Neyse Hipodromun kendine ait bir bütçesi olmasına rağmen sonuçta buradaki tüm aksilikleri ilçe belediyesi çekiyor.Maalesef 2009 yılında çıkan bir yasa ile ilçe belediyelerinin gelirleri çok düşük bir noktaya getirildi.İlk kez Ben belediye başkanıydım, yedi ilçe belediyesi ile bu konuda iş birliği yaptık, “Hiçbir sonuç alamadık” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

kizilorenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu