Haber

Biden’a ‘Esad’ mektubu: Normalleşmeye izin vermeyin

Eski üst düzey ABD’li yetkililer, ABD yönetimini “Arap devletlerinin Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ilişkilerini normalleştirmesini engellemek için adımlar atmaya” çağıran bir mektup yazdı.

The Guardian gazetesinin haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’e hitaben yazdığı mektupta, ‘Beşar Esad, Suriye’de istikrarı tesis edecek adımlar atmadan veya Suriye’ye olan bağlılığını ortaya koymadan kendisi ile yeniden ilişki kurmanın yanında yer alacaktır. ülkede reform. Esad’ın hesap vermesi için bu adımların daha güçlü bir ABD liderliği ile karşılanması gerektiği belirtildi.

‘YAKLAŞIM DALGASINDAN KAÇININ’

Eski ABD Merkez Komutanı (CENTOM) Komutanı Kent McKenzie, eski ABD istihbarat direktörü John McLoughlin, eski ABD Irak ve Türkiye Büyükelçisi James Jeffery, eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Jeffrey Feltman da dahil olmak üzere yaklaşık 40 eski üst düzey ABD yetkilisi ve komutanı tarafından yazılmıştır. Aldığı ortak mektupta ABD yönetimine ‘Suriye’deki politikasını gözden geçirmesi ve Ortadoğu ülkeleri ile Suriyeli yetkililer arasında bir yakınlaşma dalgasını önlemesi’ çağrısı yapıldı.

“Suriye çatışmasına neden olan sorunların hiçbiri, özellikle Esad rejiminin zulmü ve reform yapamaması veya başarısızlığı çözülmedi.” semptomlarının çoğu kötüleşiyor” olarak değerlendirildi.

“Suriye rejimiyle normalleşmeye karşı çıkmak sözle yetmez. Çünkü bu, bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanmasına yönelik tüm umutları baltalayacaktır.” Amerika Birleşik Devletleri’nin çıkarları veya insan hakları sorunları.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu