Haber

BARAJ DOLULUK ORANLARI 3 KASIM: İSKİ barajı doluluk oranı ne kadar? İstanbul’daki barajlar ne kadar dolu? Ankara barajının doluluk oranı nedir?

Ben kayarım Baraj doluluk oranları ve 3 Kasım itibarıyla barajların doluluk seviyesi merak ediliyor. Baraj doluluk oranları ve İSKİ barajlarının 2023 yılı doluluk oranları araştırılıyor. İstanbul, İzmir ve Ankara barajlarının doluluk oranları sıklıkla gündeme getiriliyor. Saf su ihtiyacını karşılayan barajların doluluk oranları vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Baraj Doluluk Oranları! İSKİ barajının 2023 yılında doluluk oranı nedir? 3 Kasım 2023’te barajların doluluk durumu nedir? Detaylar haberimizde…

BARAJ TAM ORANLARI NELERDİR?

İstanbul, Ankara ve İzmir barajlarının doluluk oranları merak ediliyor. Ancak barajların doluluk oranları sıklıkla gündeme getiriliyor. Ülke genelinde yağışlara göre değişen baraj doluluk oranları haberimizde yer alıyor.

3 KASIM (İSKİ) İSTANBUL BARAJI DOLULUK ORANLARI NELER?

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) verilerine göre 3 Kasım 2023 Cuma itibarıyla bugünkü baraj doluluk oranı tablosu şu şekilde:

BARAJLARIN TAM SEVİYESİ NE KADAR?

Barajların doluluk oranları artan yağışlara göre değişmektedir. Haberimizin detaylarında İstanbul, Ankara ve İzmir illerindeki baraj doluluk seviyeleri yer alıyor.

3 KASIM (ASKİ) ANKARA BARAJI DOLULUK ORANLARI NELER?

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) verilerine göre 3 Kasım 2023 Cuma itibarıyla bugünkü baraj doluluk oranı grafiği şöyle:

3 KASIM (İZSU) İZMİR BARAJI DOLULUK ORANLARI NASIL?

Aktif kullanılabilir doluluk oranı şu şekilde hesaplanır:

Toplam hacim – suyun ölü hacmi hacmi = Kalan su hacmi ÷ toplam hacim × 100 = Yüzde oranını verir.

orhangazi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu