Ekonomi

Aydın’da KYK yurdunda asansör arızalanıp düştü, 1 öğrenci hayatını kaybetti.

Dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, 15 kişi kapasiteli asansöre 16 öğrencinin bindiği, arızalanan asansörün düşmesi sonucu 1 öğrencinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Aydın Valisi Yakup Canbolat, yurttaki 15 kişilik asansöre 16 kişinin bindiğini, asansörün birinci kattayken kapısı kapanmadan kaymaya başladığını, asansörde bulunan öğrencilerden birinin de yere düşerek hayatını kaybettiğini belirtti. Panik içinde dışarı çıkmaya çalışırken ortada kaldı.

Vali Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmuyor. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde herhangi bir sorun yok, tamamı Bir tanesi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik.” dedi.

Gerekli müdahalelerin yapıldığını belirten Canbolat, “Bütün ekiplerimiz bölgede. 21 Eylül’de asansörün bakımı yapıldı. Ama her halükarda Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı inceleme dışında idari çalışmalara başlıyoruz. Savcılık, konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz.” sözlerini kullandı.

Öte yandan yurt önünde toplanan kalabalık bir öğrenci grubu da slogan atarak olaya tepki gösterdi.

haskoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu