Ekonomi

Aptos, Microsoft ile ortaklığını duyururken yükselişte

aptos(APT) belirteçleri, ağ Microsoftile bir yan kuruluş kurduğunu açıkladıktan sonra yüzde 15 arttı. Bilgiler, artışın satış baskısını artırması muhtemel olan tedarik kilidinin açılmasından önce meydana geldiğini gösteriyor.

APT arzının yüzde 2’sinden biraz fazlası, 12 Ağustos Türkiye saati ile sabah 5:30’da açılacak ve bu, cari fiyatlarla 33 milyon dolara tekabül ediyor. Böylece toplam arz içindeki kilitli token oranı yüzde 80’e düşecek.

Kilit açma, açık piyasada rastgele bir jetonun dolaşımdaki arzını artırmak için yapılır. Sahipler jetonlarını satmayı seçerse ve talep devam edemezse, fiyatlar hızla düşecektir.

Aptos daha önce kripto topluluğu tarafından çok maliyetli olduğu ve token dağıtımı konusunda endişelere neden olduğu için eleştirilmişti. 1 milyar jetonun neredeyse yarısı katkıda bulunanlar, yatırımcılar ve Aptos Vakfı’na aitti.

Buna karşı Ethereum2015 yılında Ether (ETH) arzının yalnızca yüzde 9,9’unu kurucu ekibe ve Ethereum Vakfı’na tahsis etmişti.

Çarşamba günkü fiyat artışı eski Meta Inc. tarafından sağlandı. Microsoft çalışanları tarafından geliştirilen Aptos Labs, Microsoft’un yapay zeka teknolojisini kullanarak araçlarını ve hizmetlerini genişleteceğini duyurdu. Planlanan çalışmalar arasında “Aptos Assistant” adlı bir chatbot ve akıllı sözleşme programlaması için AI araçları yer alıyor.

Yazım sırasında APT yüzde 9,1 artışla 7,34 dolardan işlem görüyor.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

semdinlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu