Haber

AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı Üçüncü, Almanya’daki Türk esnafını ziyaret etti

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Oğuz Üçüncü, Batılı ülkelerde “ifade özgürlüğü” adı altında ırkçılığa son verilmesi gerektiğini söyledi.

Üçüncüsü, eski İslam Toplumu Milli Görüş genel sekreterlerinden Köln’de Türk esnafının yoğun olarak bulunduğu Keup Caddesi’ni ziyaretinde, son yıllarda Batı ülkelerinde artan Türk ve İslam düşmanlığına dikkat çekerek, ” ‘İfade özgürlüğü’ adı altında yürütülen ırkçılık son bulmalıdır.” söz konusu.

İsveç ve Danimarka’da Kuran’a ve Türk bayrağına yönelik saldırıları kınayan üçüncü, “Bu tamamen ırkçılıktan başka bir şey değil. Bu ve benzeri sorunları çözmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Avrupa’da kurumsal ırkçılık ve İslam” dedi. Düşmanlıkla başa çıkma stratejilerimiz paha biçilemez.” dedi.

Yurt dışında yaşayan Türkleri sadece sorunlu olarak anmayı doğru bulmadığını anlatan üçüncü, “Potansiyelimiz var, başarı hikayelerimiz var. Dilimizin geleceği, değerlerimizin korunması için yapmamız gereken çalışmalar var. Vatanımızla gönül bağımızı korumak ve vatandaşlık bağımızı geliştirmek için çabalarımızı artırmalıyız.” sözlerini kullandı.

Üçüncüsü, Avrupa ülkelerinde yaşayan vatandaşları da Cumhurbaşkanı ve 28. Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa davet etti.

ovacikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu